A real world comparison between Mono, Poly, PERC and Dual PV Modules.
* This is a field test and the results are specific for this installation on this location, please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.
GX Touch 50 ja GX Touch 70 ovat näyttölisävarusteita Cerbo GX ‑järjestelmää varten. Viisi- ja seitsemäntuumaiset kosketusnäytöt tarjoavat välittömän yleisnäkymän järjestelmästäsi ja niiden avulla voit muuttaa asetuksia silmänräpäyksessä. Cerbo GX ‑järjestelmään yhdellä kaapelilla vaivattomasti kytkettävien näyttöjen ohut ja vedenkestävä rakenne, pintakiinnitys ja yksinkertainen asennus tuovat joustavuutta selkeän ja terävästi erottuvan hallintapaneelin määrittelyyn.
Katso uusi video, joka sisältää tarvittavat tiedot uuden Cerbo GX & GX Touch 50 ‑tuotteiden asentamiseksi.
GX Touch täyttää ja ylittää ammattiasentajien vaatimukset. Näyttö kiinnitetään ruuveilla kojelaudan päälle, joten se ei edellytä mittatarkkaa asennusaukkoa (kuten ColorControl GX) ja se kytketään vain yhdellä kaapelilla, joten kojelautaan ei tarvitse vetää monia johtoja.
GX Touch on täysin uusi hallintakeskus, joka toimii Cerbo GX:n kumppanilaitteena, ja sen avulla voit hallita koko järjestelmääsi ja hyödyntää sen ominaisuuksia täysipainoisesti olinpaikastasi riippumatta. Voit yksinkertaisesti muodostaa yhteyden Victron Remote Management (VRM) ‑portaalin kautta tai hallita laitetta suoraan GX Touch ‑laitteen, monitoiminäytön tai VictronConnect-sovelluksen kautta Bluetooth-ominaisuuden ansiosta. Tämä GX-malliston uusin tulokas sisältää tehokkaat yhteysominaisuudet ja se antaa uuden merkityksen älykkäille virtaratkaisuille.